ŽÁDOST O GRANT

Žáci 9. třídy opět natáčeli film, aby získali dotace na odrazové fólie za topení. Jde o získání peněz z grantové výzvy, kterou vyhlásila nadace TEREZA a Provident Financial, s. r. o. pro školy zapojené v programu Ekoškola. Šlo o to, natočit krátký film, takový spot o tom, na co bychom peníze využili, jaký by to mělo vliv na spotřebu energie, kolik by nás to stálo. Vlastně šlo o to, v pěti minutách zaujmout sponzory a vtipně podat základní informace. Celý film si žáci sami vymysleli, zrežírovali a hráli v něm. Pokud žáci peníze na fólie dostanou, sami si je nainstalují a svou práci budou prezentovat 5. června 2013 na Dnu životního prostředí.

Helena Prokopová, žákyně 9. třídy

Film můžete zhlédnout zde:   http://www.youtube.com/watch?v=wmn_2eoYBWg

 

 

ODRAZOVÉ FÓLIE ZA TOPENÍ

A vyšlo to!!!! Byli jsme mezi deseti školami, které byly podpořeny ve svých projektech. Získali jsme deset tisíc korun. Žáci 9. třídy na internetu našli firmu, u které objednali, jak odrazové fólie, tak lepidlo k jejich nalepení. To je vše zatím hračka, ale pak nás čeká samotná realizace, to znamená tyto fólie dostat za topení a nalepit je tam. Tak uvidíme, jak si s tím poradíme. Nebojte se, určitě vás budeme informovat.

 

INSTALACE FÓLIÍ

Na přelomu května a června proběhla na škole výměna některých plechových radiátorů. Toho jsme ihned využili a za nové radiátory jsme nechali instalovat odrazové fólie. Vypadá to pěkně. V příštím školním roce nás čeká nalepení fólie i za stará topení, která se nebudou v dohledné době měnit.

 

OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Tento den připadá na 5. června a žáci 9. třídy si připravili konferenci pro spolužáky. Vytvořili prezentaci, ve které ostatní žáky školy seznámili se všemi projekty, které se jim povedlo uskutečnit v tomto školním roce. Dozvěděli jsme se o přípravách projektů, jejich průběhu i potížích, které během práce vznikly. Vše žáci zdokumentovali fotografiemi pořízenými během projektů a videí natáčenými k žádostem o granty. Odměnou za jejich práci byl velký potlesk po prezentaci jednotlivých projektů.