ŽELVÍ TERÁRIA

Již několik let dostáváme od firmy CHEVAK  příspěvek na environmentální projekty ve škole. V letošním školním roce firma zvýšila tuto částku z pěti na deset tisíc korun, což nás velmi potěšilo. Letos  jsme se rozhodli tyto peníze věnovat na vybavení našeho ZOO koutku. Terária, ve kterých jsou ubytované suchozemské želvy, neodpovídají správnému chovu, lampy na vytápění nejsou příliš funkční a to chceme změnit.

 

Terária jsme si nechali vyrobit přesně podle potřeb našich želviček. Vyhovují jejich velikosti i nárokům na vytápění. Navíc se otevírají zepředu, a tak se s želvičkami lépe manipuluje a udržuje čistota v teráriu. Nyní ještě zbývá nakoupit lampy, které želvičkám dodají potřebné teplo a UV záření.

 

VYBAVENÍ TERÁRIÍ

Jelikož jsme získali místo obvyklých pěti deset tisíc korun, mohli jsme vybavit terária novými lampami. Ty jsou opatřeny reflexní vrstvou, od které se teplo dobře odráží a také svítidla krásně vypadají.

 

PROJEKT ZOOKOUTEK

Již několik let nám firma Chevak umožňuje čerpat finance na ekologické projekty probíhající na naší škole. Letos jsme se rozhodli tyto peníze věnovat do rozšíření našeho Zookoutku o akvárium pro vodní želvičky a akvárium pro rybičky. Cílem projektu bylo, aby si žáci 1. stupně uvědomili rozdílné způsoby dýchání u živočichů žijících ve vodě. Za získané finanční prostředky jsme nakoupili akvária a jejich vybavení, filtry, topení, lampy a vše potřebné.  Dále jsme nakoupili terária pro dva hady. Ti se tísnili v dvojteráriu a chyběl jim životní prostor. Každému se koupilo samostatné terárium, a tak se jim velmi zlepšily životní podmínky. Také jsme koupili vybavení do terárií jako lampy, UVB žárovky a rostliny. Zookoutek je teď opravdu hezký a doufáme, že se v něm našim zvířátkům dobře bydlí. Firmě Chevak tímto moc děkujeme.