Akce

2022/2023

 

Rozjezdy pro hvězdy

 

Přírodovědná soutěž

 

Jarní výzdoba

 

Vyrábění ve školní družině

 

Zastávka u koňského výběhu

 

Vyrábění ozdob

 

Podzimní vyrábění

 

Nová pohybová hra na koordinaci

 

Soutěž Zlatý kornout

Každý si vyrobil svůj závodní kornout a s ním se zúčastnil soutěže. Po dobu jedné minuty děti vhazovaly kuličku na provázku do kornoutu. Soutěžící s největším počtem bodů se umístili na předních místech.

 

Hranický expres

Do družiny dorazil dlouhý nákladní expres. Zpočátku byl nenápadný, nikoho by nezaujal. Ale děti pomocí štětců a vlastní fantazie  z nudného vlaku vytvořily barevný expres.

 

Vycházka s překvapením

Ve čtvrtek 27.5. 2021 jsme měli s dětmi naplánovanou vycházku s překvapením. Domluvili jsme pro děti setkání s panem Romanem Lálíkem a jeho kamarádem skalním orlem.

Tento pán se zabývá chovem a výchovou dravců. A tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Orel, kterého jsme viděli, je samec, jmenuje se Ati a má jeden rok. Jeho výška je 90 cm a rozpětí křídel 180 cm. Nejprve měl Ati nasazenou čepičku, a proto jsme si ho mohli pohladit. To byl zážitek! Měl jemné sametové peří. Byl úplně klidný. Na noze měl rolničku, aby bylo slyšet, když je vypuštěn do volné přírody. V ocasním peru má také GPS zařízení pro případ ztráty.

Dokáže ulovit, lišku, zajíce, ale také srnu. Orel skalní je dravec, který se nedá vycvičit, stejně jako ostatní druhy orlů. Při lovu se z něho stává nebezpečná zbraň.

Podle doložené zprávy se může dožít v zajetí až 90 let.

Pan Lalík starší ukázal dětem svůj chov králíků s mláďaty. Ve velkých voliérách chová papoušky Alexandry Velké, kteří zrovna seděli na vejcích, a proto jsme je nesměli příliš rušit.

Na zpáteční cestě jsme viděli v ohradě krásné koně.

 

Jarní pampeliškové věnečky

 

Kozy s mláďaty – vycházka

 

Jarní výzdoba

 

Srdce pro maminku ke Dni matek

 

Družina na sněhu

Leden nám konečně přinesl bohatou sněhovou nadílku. Můžeme se tak věnovat zimním radovánkám. Jezdíme na bobech, stavíme iglú i sněhuláky a nechybí ani pořádná koulovačka.

Uspořádali jsme také soutěž o nejlepší sněhovou stavbu. Na prvním místě se umístily základy pro iglú. Děti si přinesly formu na výrobu sněhových kvádrů. Práce jim tak šla pěkně od ruky. Na druhém místě byl tunel ve skále. Třetí místo obsadila sopka.

Kéž nám sníh ještě nějakou dobu vydrží.

Autor: Pavlína Ševčíková

 

Hra na zahradě

 

Podzimní tvoření

 

Vánoční tvoření

Domečky nám vyřezal pan Landa a děti je domalovaly. Vánoční tvoření jsme ukončili krásným stromem s osvětlením.

 

Nové dárky do družiny

 

Nové krmítko

Krmítko vyrobili a instalovali žáci 8. třídy pod vedením pana učitele Ševčíka.

Komentáře jsou vypnuty.