Ekoškola – Akce

EXKURZE DO BOTANICKÉ ZAHRADY

Dne 7. října jsme se vydali se žáky 6. a 7. třídy na exkurzi do botanické zahrady v Bečově. Žáci si mohli vybrat ze dvou programů: živočichové v zahradě, nebo zpracování jablek. V prvním programu se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života zvířat žijících kolem nás. V druhém programu si žáci natrhali v sadu jablíčka, která rozdrtili, a nakonec vylisovali v ručním lisu. Mošt byl opravdu výborný. Pak si žáci mohli projít botanickou zahradu a hrát si na krásném přírodním hřišti. Jen nás trošku mrzelo, že je již chladno a nemohli jsme se svést na lodičkách po rybníčku v zahradě. A tak si budeme muset návštěvu tady ještě zopakovat v červnu, je to tu totiž super.

R. Benešová, EVVO koordinátor

 

EXKURZE NA BIOSTATEK VALEČ

Využili jsme nabídku Krajského úřadu na financování dopravy do vybraných ekocenter a vydali jsme se do biostatku ve Valči. Exkurze se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy. Žáci se dozvěděli spoustu informací o chovu ovcí, o zpracování mléka a vlny. Vyzkoušeli si i plstění z vlny a jejich výrobky nás mile překvapily. Dále jsme si mohli prohlédnout dobře fungující ovocný sad a dozvěděli jsme se i o chovu včel. Návštěva v tomto biostatku je velmi podnětná, všichni jsme si uvědomili, že se dá žít i jinak, v souladu s přírodou.

R. Benešová, EVVO koordinátor

 

OŠETŘENÍ STROMKŮ

Také na podzim jsme se se žáky 8. a 9. třídy vydali ošetřit nedávno vysázené stromky do aleje ve Studánce a ovocné stromky do sadu za školou. Stromky bylo potřeba zastříhat, poupravit kůly a úvazy a upravit ochranu kmínků. U stromků v aleji bylo nutné vysekat v okolí vysokou trávu. Některé stromky budeme muset dosadit, ale není jich mnoho.

Benešová, EVVOkoordinátor

 

Sázíme budoucnost

 

 

Lepení štítků

 

 

Hmyzí domek

 

 

Předávání 5. titulu EKOŠKOLA

 

Den Země

 

Ošetřování stromků

 

Recyklohraní -úspěch v jarní kampani kraje

 

Ocenění pro koordinátora

 

18.9.2020

 

13.10.2020

 

 

Jeřábová alej

 

PODĚKOVÁNÍ CHEVAKU

Jako každý kalendářní rok i letos jsme mohli požádat firmu Chevak o příspěvek 10 000 Kč na environmentální aktivity pro naši školu. Letos jsme se rozhodli o obnovení naučných tabulí v arboretu u školy. Tabule vyrobili dnes bývalí žáci naší školy, ale již je to spoustu let a bylo potřeba je vyměnit. Nakoupili jsme dřevo na výrobu tabulí, nechali jsme vytisknout nové naučné tabule a dokoupili jsme keře do arboreta. Vše nám ale zkomplikovala pandemie koronaviru a došlo k  uzavření školy. Dřevěné tabule měli vyrábět kluci v rámci pracovních činností. Zatím jsme stihli pouze nařezat a připravit část prken. Snad se situace zlepší a do jara kluci stihnou tabule vyrobit.

R. Benešová, EVVO koordinátor

Komentáře jsou vypnuty.