akce září 2024/25

2. zahájení školního roku

11. Cesta kolem světa

Osmáci se ve středu 11. září vydali na Cestu kolem světa do Západočeského divadla v  Chebu. Pokusili se společně s  hlavní hrdinkou příběhu procestovat svět za méně než 80 dní. Vycestovali z  Velké Británie a jeli přes Francii, Německo až do Indie, odtamtud do Číny, USA a zpátky do Velké Británie. Na cestě se potkali se známými osobnostmi-například s  královnou Viktorií nebo s  Albertem Einsteinem. Poznali nové kultury, jazyky a zvyky. Představení se všem líbilo.

11. Exkurze Bečov

EXKURZE NA ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Žáci páté a šesté třídy ve středu 11.9. 2024 navštívili zámek a hrad v Bečově nad Teplou. Viděli zámecké interiéry a relikviář sv. Maura. Žáky překvapila velikost relikviáře a jeho hodnota, která je srovnatelná s hodnotou korunovačních klenot. Zhlédli krátké video o restaurátorských pracích, které trvaly jedenáct let a dozvěděli se zajímavé informace o objevení relikviáře v roce 1985. Také viděli Ropuší kámen, který byl na relikviáři objeven teprve nedávno a je o něm zajímavý příběh. Příjemný průvodce je provedl zámeckými prostory, které na ně dýchly svou honosnou atmosférou. Pro žáky to byl opravdu jedinečný zážitek.

V loňském školním roce jsme se umístili na druhém místě v kraji v programu Recyklohraní. Jako výhru jsme dostali příspěvek 5 000 Kč na dopravu na ekologickou exkurzi. Vybrali jsme si prohlídku Úpravny vody Horka a program Klimatické změny v botanické zahradě v Bečově.

V úpravně vody se žáci seznámili s procesem výroby pitné vody. Prošli si jednotlivé části a dozvěděli se, jak se voda upravuje a čistí, kolik vody se denně vyrobí a kam všude se voda dodává. Bylo to zajímavé povídání. Pak jsme navštívili botanickou zahradu v Bečově a věnovali jsme se velmi aktuálnímu tématu Klimatické změny. V rámci programu se žáci dozvěděli, co ta slova vlastně znamenají a jaké děje s tím souvisejí. Dlouho pak diskutovali nad tím, jak mohou i oni sami pomoci a přispět ke zlepšení klimatu.

K. Křížová a R. Benešová, učitelky

13. Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat – to bylo heslo pátečního dopoledne. Osmáci a deváťáci navštívili Západočeské divadlo v Chebu, aby zhlédli muzikál Musíme si pomáhat. Samotný příběh je zaujal už ve škole, když jsme si o plánovaném zájezdu na muzikál povídali a pracovali s informacemi o době, ve které se děj odehrává. Někteří žáci doma zhlédli stejnojmenný film, a tak mohli porovnat filmové i divadelní zpracování. I přes to, že bylo představení dlouhé (2,5 hodiny), se žákům líbilo a bavilo je. Těší mě, že žáci začínají přicházet na to, že divadlo nerovná se automaticky nuda, ale že se správným výběrem představení to může být zážitek a radost.

19. UKLIĎME ČESKO, UKLIĎME SVĚT

Také tento podzim jsme se připojili k výzvám na úklid nepořádku. Žáci pěti tříd se spolu s učitelkami a asistentkami vypravili posbírat nepořádek v našem městě, a i v okolí. Druháčci uklidili střed města, třeťáci se vydali posbírat nepořádek do Farského lesa. Páťáci uklidili cestu na Dolíšku, a také v okolí rybníka. Šesťáci uklízeli cestu k domovu pro seniory, a pak podél hlavní silnice na Aš a sedmáci se vydali cestou na Sídlunk a do okolí Trojmezského rybníka. Nepořádku bylo tradičně docela hodně a o jeho odvoz se postarají pracovníci Technických služeb našeho města, za což moc děkujeme.

R. Benešová, EVVO koordinátorka

23. třídní schůzky SRPŠ

25. 1. kolo školního sportovního poháru

27. Přespolní běh

V pátek 27. září se na sportovišti pod vrchem Háj konalo za pořadatelství ašské ZŠ a MŠ Okružní okrskové kolo soutěže základních škol v přespolním běhu. Z naší školy se závodů zúčastnilo 11 žáků z prvního a 9 žáků z druhého stupně.

Na tratích pod rozhlednou proběhly líté boje nejlepších běžců našeho okrsku. Skvělou zprávou je, že naši nejmladší zástupci (kat. 1) nenašli přemožitele a slavně zvítězili. Jejich starší kolegové (kat. 2) obsadili 4. místo. Jenom vinou mnoha absencí oslabené reprezentaci druhého stupně se tolik nedařilo, ale pochvalu zasluhuje za bojovný výkon.

Účastníci z 1. stupně:       L. Kalhotková, S. Pavlíková, M. Švarc, K. Šamberger, J. Křesťan, L. Kořínková, E. Nemčeková, J. Kotalík, J. Popelka, J. Svoboda, A. Kunciterová

Účastníci z 2. stupně:       V. Dubská, V. Fišerová, N. Svátková, D. Kindl, D. Remez, V. Hrouda, L. Künzel, M. Dolejš

Všem závodníkům děkuji za dobrou reprezentaci naší školy.

Vojtěch Štěpán