březen akce školy 202122

4.   pietní akt ve Farském lese

V pátek 4. března se žáci 8. a 9. třídy spolu s jejich třídními učiteli vydali uctít památku letců RAF, jejichž letadlo bylo zasaženo při bombardování německého města Chemnitz. Letadlo následně dopadlo do Farského lesa. Na místě dopadu teď stojí pomník, kde žáci zapálili svíčky a položili květinu. Paní učitelka Dorotovičová řekla pár slov o historii sestřeleného bombardéru a jeho posádky. Pan učitel Štěpán poukázal na situaci na Ukrajině a na to, že bychom se měli z historie poučit, a ne ji opakovat.

Za 9. třídu Agáta Vláčilová

7. Skřivánek – 14.00 hod. – hudebna

Hranický skřivánek

Dne 7. 3. 2022 se uskutečnila pěvecká soutěž „Hranický skřivánek.“

Soutěžilo 17 zpěváků od 1. do 9. třídy. Výběr písní byl zajímavý – od vtipných a veselých textů až po ty smutné. V porotě zasedli za učitele: H. Levá, V. Štěpán, D. Žibrická, Pavlína Ševčíková.

Povzbudit soutěžící přišla paní učitelka K. Křížová.

Výsledky:

1. kategorie    1. místo – K. Tichá

2. místo – S. Nováčková

3. místo – P. Novotný

2. kategorie   1. místo – M. Kotlár

2. místo – Š. Křížová

3. místo – S. Arwayová

3.kategorie    1. místo – A. Vláčilová

2. místo – E. Bílá

3. místo – N. Velková

Všem soutěžícím gratuluji a doufám, že se v příštím roce zase sejdeme.

Hana Levá

10. Den otevřených dveří – 8.00 – 12.00 hod.

Dne 10. 3. 2022 se uskutečnil Den otevřených dveří. Do školy se přišli podívat rodiče žáků z 1. stupně. Dorazili i předškoláci, kterých se ujali deváťáci a ukázali jim nové učebny a třídy na 1. a 2. stupni. Nejvíce děti zaujal ZOOkoutek a jazyková učebna, kde viděly vyjíždět počítače z lavic, Byl to prostě zážitek.

Už se těšíme na zápis, kde ukážou své dovednosti.                          Hana Levá

25. Ukliďme Česko – 5. – 9. třída

UKLIĎME ČESKO

Také letos jsme se zapojili do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Tak jako v loňském roce jsme se vydali likvidovat staré černé skládky v okolí Hranic. Uklízeli jsme ve Farském lese, na Krásňanech a na bývalé skládce. Akce se zúčastnili žáci 5. až 9. třídy společně s učiteli druhého stupně. O odvoz nasbíraného odpadu se postarali pracovníci Technických služeb města.

Benešová, EVVO koordinátorka

Další obrázky z akce najdete ve fotogalerii v jednotlivých třídách.