parlament akce 202223

Přehazovaná

Další sportovní akcí pod záštitou žákovského parlamentu byl turnaj v přehazované pro žáky 4. – 9. ročníku. Tentokrát byla účast vysoká, za což všechny chválím. Musím vyzdvihnout deváťáky, kteří postavili dva týmy, dívčí, chlapecký a další dva hoši se spojili s kluky z osmého ročníku. Tradičně výborný výkon podalo družstvo šesťáků kolem Petra Hrkala. Tatínek i děda Hrkalové musejí mít jako bývalí vynikající sportovci radost. Chválím i děvčata ze sedmé třídy, která vzala k sobě do týmu mladší spolužačky ze čtvrté třídy. Celek pětky zdecimovala nemoc, ale ti zbývající našli uplatnění v jiných družstvech. Letos výborně funguje spolupráce s panem učitelem Martinem Ševčíkem, který vždy zasvětí čtvrťáky a páťáky do základů sportovních her, aby se mohli zúčastnit školních turnajů a nejmladší čtvrťáci  přišli v hojném počtu.

Celkem šest týmů bylo rozděleno do dvou kategorií, mladí a starší. Jasně, žáci jdou  soutěžit, protože chtějí vyhrát. Tak nemohu nezmínit, že ve starší kategorii zvítězil Lazyteam – společný tým chlapců z 8. a 9. ročníku a v té mladší Bobři z šestky. Za přínosné pro všechny zúčastněné považuji společně strávený čas v tělocvičně, v dobré atmosféře, při sportu Tak jen tak dál!

                                                                                                              Jiří Tůma

 

 

Školní turnaj ve florbalu

Tradičně ve středu, 19. října, se konala školní soutěž ve florbalu. Zúčastnila se čtyři družstva. Kindl tým, celek postavený Davidem Kindlem, kde hráli kluci z různých ročníků. Bobři z šestky (vloni byli z pětky), Štuggy tým, čili hoši z 8. třídy a družstvo čtvrťáků, kteří se sešli v největším počtu, včetně děvčat. Zvítězili, zaslouženě, Kindlovci. Děkujeme těm, co se zúčastnili a těšíme se na vás na další soutěži.

                                                                            Áda Čákorová, členka ŽP

 

 

 

Drakiáda

Dne 5. 10. 2022 se uskutečnila školním parlamentem pořádaná Drakiáda. Počasí nám přálo, bylo slunečné a větrné. Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

1) Nejhezčí drak pod Sluncem   

2) Nejvýše na nebi vlající drak

Zúčastnilo se 15 draků. Všichni, od nejmenších předškoláků až po doprovázející rodiče, si chvíle s drakem náležitě užili. Další akcí, kterou pořádá žákovský parlament, bude turnaj ve florbalu.

                                              Viky Humlová, členka ŽP za 7. třídu

Komentáře jsou vypnuty.