2. třída novinky2. třída rozvrh 2. třída fotogalerie 

„Prostě žába“

Víte, jak těžký život má taková žába? Kolik útrap a nebezpečí na ní v přírodě čeká? My to víme. V představení „Prostě žába“ nám to krásně ukázali v divadle v Chebu. Poznali jsme také, co znamená pojem „představení jednoho herce“ a také jsme se hodně nasmáli. Byl to moc prima zážitek.

 

Ukliďme Česko

 

Návštěva ekofarmy Kozodoj

V úterý 21. 9. 2021 jsme se se žáky II. a III. třídy sešli na autobusové zastávce a vydali jsme se na hodinovou cestu autobusem. Naším cílem byla ekofarma Kozodoj nedaleko Karlových Varů. Ujali se nás dva milí a ochotní zaměstnanci, kteří nás farmou provedli. Podívali jsme se na krávu, koně a osli na pastvinách. A nejen že jsme si zvířata prohlédli a dověděli se o nich zajímavé informace, ale mohli jsme si je dokonce pohladit. Zašli jsme i  do ohrady ke kozám, ovcím a lamám. Ty mohli žáci nakrmit kouskem suchého chleba. Někteří se trochu báli, ale nakonec to zvládli všichni. Rozluštili jsme také záhadu čtyřrohého kozla a kdo by čekal, že za to může genetika. Dále jsme viděli prasata a drůbež, králíky a pštrosího samce, který právě seděl na vejcích. Všem se nám exkurze moc líbila a bylo nám líto, že jsme tam nemohli být déle.

 

Podzim ve druhé třídě

Podzim je krásné a barevné roční období a druháčkům nedělá problém jej výtvarně ztvárnit, proto nejen naše třída, ale také školní chodby se barví do barev podzimu. Také domů jsme vyrobili maminkám krásné podzimní věnečky. Jak se nám práce daří, můžete zhodnotit na fotografiích.

 


Komentáře jsou vypnuty.