2. třída novinky2. třída rozvrh 2. třída fotogalerie 

1.9.      začátek školního roku 8.00 – 8.45 hod

2.9.      třídnické práce –1.st. – 4 hodiny 

                                     2.st. – 4 hodiny 

 

Pasování druháků na čtenáře

Zvířátka z papíru

 

Při hodinách Ateliéru druháci sestavovali koláž z podzimních přírodnin, zejména ze semínek javoru. Téma bylo Příroda, nejlépe se žákům sestavovaly květiny a stromy, někteří vytvářeli motýli. Každý si také mohl nabarvit malou vážku. Jak se jim to povedlo, posuďte sami.  

 

 

Druháci zkoumají zdroje energie

V únoru se druháci zamýšleli nad tím, na co všechno potřebujeme elektrickou energii. Přišli na to, že elektrickou energii potřebují hned od chvíle, kdy ráno vstanou. Rozsvítí světlo, čistí si zuby elektrickým kartáčkem, z lednice si vezmou jídlo, v rychlovarné konvici si uvaří vodu na čaj nebo si ho ohřejí v mikrovlnné troubě. A ani mobilní telefon, počítač, televize nebo herní konzole by bez elektrické energie nefungovali.

Vysvětlili jsme si pojmy obnovitelný a neobnovitelný zdroj energie. Zjistili jsme, že mezi neobnovitelné zdroje energie patří uhlí, ropa, zemní plyn a uran, mezi obnovitelné zdroje patří voda, slunce, vítr a biomasa.

Když už jsme se seznámili se zdroji energie, mohli jsme si jednoduchou formou vysvětlit princip přeměny energie a fungování elektráren. Ve videu jsme viděli jak uhelnou a jadernou elektrárnu, tak i solární, vodní, větrnou elektrárnu a elektrárnu na biomasu.

Druháci si elektráren všímali i na společné vycházce v okolí Hranic. Větrné elektrárny jsou nepřehlédnutelné, ty viděli všichni. Bystřejší ale zaregistrovali i solární panely na střechách domů a už se nemuseli ptát, co to je.

 

Únorové hodiny ateliéru

Letos nám zima přála, a tak jsme vyrazili využít „přírodní modelínu“ – sníh. Žáci se nejprve ve třídě rozdělili do skupin a společně nakreslili plánek iglú, které chtějí postavit. Pak jsme se vypravili do terénu. Všechny skupiny se opravdu moc snažily, bohužel sníh nám nepřál a moc nelepil. Z iglú byly jen přízemní hradby. To ale na radosti dětem neubralo. Druháčci si potom vyzkoušeli psaní do sněhu, ale tentokrát ne rukama, ale nohama – měli za úkol vyšlapat do sněhu své začáteční písmeno, rychlejší pak zkoušeli i různé geometrické tvary. A nakonec se na sněhu objevilo plno podařených andělíčků.

Své stavitelské schopnosti druháci rozvíjeli i při dalších hodinách ateliéru. Při stavbě bytečků a dalších nejrůznějších příbytků nejen pro lidi, ale i pro zvířátka. Dětská představivost a kreativita je fascinující!

Svoje ruce a prsty žáci procvičili při pletení misky z papírového tácku a vlny. Chtělo to notnou dávku zručnosti a trpělivosti, ale poprali se s tím na výbornou!


Komentáře jsou vypnuty.