2. třída novinky2. třída rozvrh 2. třída fotogalerie 

Exkurze v Heinz Glas Decor

Ve středu 6. 4. jsme se po první vyučovací hodině vydali na exkurzi do místního podniku Heinz Glas Decor. Měli jsme naplánováno, že exkurze bude trvat cca hodinu, ale jak se ukázalo, tento čas nám nestačil. Prostory této firmy jsou opravdu rozlehlé a než jsme vše prošli a prohlédli si výrobky, a také výrobní postupy u některých výrobků, zabralo nám to hodinu a půl. Nám to ale nevadilo. Děti byly zvídavé a ptaly se na vše, co je zajímalo. Zaměstnanci této firmy byli velmi ochotní a příjemní. Moc děkujeme pánům průvodcům, kteří nám vše ukázali a ochotně odpovídali na všetečné otázky. Také jsme nahlédli do výroby 3D tisku, který je stále ještě novinkou. Příště zase určitě někam vyrazíme.

K. Křížová

 

Zahradníci 

Ve druhé třídě jsme si zasadili pšenici a ječmen.  Už se moc těšíme až se nám krásně zazelená.

 

Karnevalové dopoledne

V pátek 11. 3. jsme si ve druhé třídě vytvořili karnevalové dopoledne. Děti si donesly masky svých oblíbených pohádkových postav a filmových hrdinů a plnily v nich nejen úkoly, které se týkaly matematiky či českého jazyka, ale také zábavné a hravé úkoly. Také jsme si společně upekli tvarohové koblížky, které všem chutnaly. Někteří žáci nesli koblížky na ochutnání domů. Určitě ještě bude možnost si toto zábavné dopoledne zopakovat.

 

Předvánoční týden

Poslední týden před Vánoci jsme měli opravdu mnoho práce. V pondělí jsme navštívili školní kuchyňku a upekli jsme si linecké cukroví. Těsta byla připravená, ale my jsme je museli vyválet, vykrájet tvary a hlídat, aby se nám při pečení cukroví nepřipálilo. Kdo neměl rád marmeládu nemusel truchlit, na stole byla i nugeta. V úterý ráno jsme měli společné vystoupení u stromečku a poté jsme se vydali směrem na Dolišku, dát do lesa zvířátkům něco na přilepšenou, nezapomněli jsme ani na veverky a ptáčky. A ve středu už nás čekala vánoční besídka. Nejdříve jsme si uvařili mýdélka, potom vyzkoušeli několik vánočních zvyků, rozdali si dárky a stihli jsme i hraní deskových her. Byl to velmi příjemně strávený čas. Všem přejeme do nového roku jen to nejlepší , hlavně zdraví a štěstí.

 

LÍPA

Pro zakončení kapitoly Má vlast jsme společnými silami, vyrobili náš národní strom lípu, který nám teď zdobí naši třídu. 

 

Projekt OČMU 

Dne 26. 10. jsme si společně užili den Ochrany člověka za mimořádných událostí. Zhlédli jsme několik videí o správném chování v dopravním provozu a o důležitosti reflexních prvků. Také jsme si vyzkoušeli první pomoc a díky spolupráci rodičů jsme měli dostatek obvazového materiálu. Bylo to prima strávené dopoledne. 

 

 

„Prostě žába“

Víte, jak těžký život má taková žába? Kolik útrap a nebezpečí na ní v přírodě čeká? My to víme. V představení „Prostě žába“ nám to krásně ukázali v divadle v Chebu. Poznali jsme také, co znamená pojem „představení jednoho herce“ a také jsme se hodně nasmáli. Byl to moc prima zážitek.

 

Ukliďme Česko

 

Návštěva ekofarmy Kozodoj

V úterý 21. 9. 2021 jsme se se žáky II. a III. třídy sešli na autobusové zastávce a vydali jsme se na hodinovou cestu autobusem. Naším cílem byla ekofarma Kozodoj nedaleko Karlových Varů. Ujali se nás dva milí a ochotní zaměstnanci, kteří nás farmou provedli. Podívali jsme se na krávu, koně a osli na pastvinách. A nejen že jsme si zvířata prohlédli a dověděli se o nich zajímavé informace, ale mohli jsme si je dokonce pohladit. Zašli jsme i  do ohrady ke kozám, ovcím a lamám. Ty mohli žáci nakrmit kouskem suchého chleba. Někteří se trochu báli, ale nakonec to zvládli všichni. Rozluštili jsme také záhadu čtyřrohého kozla a kdo by čekal, že za to může genetika. Dále jsme viděli prasata a drůbež, králíky a pštrosího samce, který právě seděl na vejcích. Všem se nám exkurze moc líbila a bylo nám líto, že jsme tam nemohli být déle.

 

Podzim ve druhé třídě

Podzim je krásné a barevné roční období a druháčkům nedělá problém jej výtvarně ztvárnit, proto nejen naše třída, ale také školní chodby se barví do barev podzimu. Také domů jsme vyrobili maminkám krásné podzimní věnečky. Jak se nám práce daří, můžete zhodnotit na fotografiích.

 


Komentáře jsou vypnuty.