3. třída novinky3. třída rozvrh 3. třída fotogalerie 

 

 


Pohádkové hity Televize Věž

V pondělí 23. 1. 2023 se první, druhá a třetí třída vydala do Besedy na představení Televize Věž, které bylo plné nejen pohádkových písniček, ale také napínavého dobrodružství. Hned na začátku představení jsme totiž zjistili, že hlavní účinkující Atibubu chybí a byli jsme zvědavi, zda vůbec stihne dorazit. Děti rozhodně neseděly a mohly se plně zapojit do tančení a zpívání veselých písniček.

K. Křížová

 

Třeťáci na sněhu

 

Návštěva muzea v Aši a výstavy drobného zvířectva

 

 

Zima na motivy Josefa Lady

Společně jsme se 8. 12. vydali do chebské galerie G4, kde jsme se seznámili se životem a dílem spisovatele a malíře Josefa Lady. Nejprve jsme poslouchali a poznávali, potom vyplňovali kratičký kvíz a nakonec tvořili vánoční přání na motivy J. Lady. Bylo nás málo, a tak nám práce rychle utekla a zbylo nám ještě trochu času navštívit chebské vánoční trhy. Mnozí z nás si zde nakoupili lecjakou drobnost, ať už pro sebe či své blízké. Počasí nám přálo a my byli spokojeni, jaké příjemné dopoledne jsme mohli společně strávit. Těšíme se, že se brzy zase někam vydáme.

Třeťáci ZŠ Hranice

 

 

 

Společná práce se zimní tématikou

Učili jsme se básničku, Která se jmenuje Sněhulák a začíná slovy „Sněhuláček panáček, má na hlavě plecháček ….“ , tak jsme si společně takové sněhuláčka vyrobili a celou zimu nám bude zdobit dveře do třídy.

 

 

Pečení cukroví

Ve středu 14. 12. jsme si společnými silami upekli hned tři druhy cukroví. Společně jsme si rozhodli, že nejraději máme rohlíčky, rumové kuličky bez rumu a perníčky. Těsta jsme měli připravené a na nás bylo jej rozválet a vykrájet do krásných tvarů. Vše se nám dařilo, rohlíčků jsme připálili jen trochu a když jsme je obalili v cukru nebylo to ani poznat. Kuličky byly hned pryč a perníčky jsme si nesli domů pro naše blízké. Bylo to prima strávené dopoledne.

Třeťáci ZŠ Hranice     

                        

 

Beseda s myslivcem

Ve čtvrtek 16. 12. za námi přišel opět pan myslivec, který nám povídal o zvířátkách našich lesů, luk a hájů. Viděli jsme spoustu krásných obrázků a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí ze života zvěře. Jsme rádi, že za námi pan myslivec chodí a moc mu děkujeme. Třeťáci ZŠ Hranice

 

Mikulášská nadílka ve třetí třídě

Den 5. 12. se nese v duchu mikulášské nadílky. I naší třídě se dostalo toho štěstí a navštívil nás Mikuláš se svou nebeskou i pekelnou družinou. Všichni jsme byli moc stateční, řekli jsme společně básničku a vysloužili si sladkou odměnu.

           Třeťáci ZŠ Hranice

 

Švadlenky

Minulý týden jsme se proměnili v písaře a zkoušeli psaní brkem a inkoustem. Tento týden jsme se proměnili na švadlenky a šili jsme pytle pro Mikuláše a čerty. Některým se práce zamotávala a nevěděli kam se s bavlnkou správně vydat, ale nakonec se všichni rozmotali a povedlo se všem práci dokončit.

          Tř. uč. K. Křížová 

   

Písaři

Ve třetí třídě jsme se učili, jak v dávných dobách psali písaři ručně knihy a kronikáři kroniky. Pera ani propisky, tak jak je známe dnes, nebyly, a proto psali brkem. Chtěli jsme si vyzkoušet, jaké to bylo, a tak jsme se do toho pustili. Nejdříve jsme si museli z krásně bílého papíru, vyrobit papír, který vypadá starobyle a zašle. To nebylo nic těžkého. Listy bílého papíru jsme namočili do kouzelného lektvaru a usušili v troubě. Některé vzniklé papíry vypadaly, jako z dob Kryštofa Kolumba, když se plavil na svých lodích a hledal Ameriku. Potom jsme si natrénovali psaní brkem na obyčejný papír a nakonec už na ten náš starobylý. Úplně na nás dýchla atmosféra starých dob.

                  Třeťáci ze ZŠ Hranice

                                                                  

 

Návštěva místní čističky odpadních vod

Společně jsme se vydali poznat proces čištění vody do místní čističky. Zde jsme poznali organické čistění vody, které probíhá za pomoci činností bakterií a rostlin. Místní čistička je rozlohou sice malá ale zajímavá. Jsme rádi, že jsme mohli poznat, jak složitá je cesta znečištěné vody zpět do k nám do našich kohoutků.            

                                                                                                                                          Třeťáci ZŠ Hranice

 

 

Akce „Ukliďme Česko“

V pátek 16. 9. jsme se společně s několika dalšími třídami vydali směrem k Trojmezí  s cílem uklidit co nejvíce odpadků, které byly poházené mimo odpadní nádoby. I přesto, že se tyto činnosti na  naší škole velmi často opakují, stále jsou místa, která je potřeba neustále čistit. Odměnou nám byl rozdělaný oheň u rybníka v Trojmezí, u kterého jsme se nejen ohřáli, ale také opekli buřtík.

                                                                                                                                         Třeťáci ZŠ Hranice

 

Podzimní výzdoba školy

I k nám do školy dorazil podzim …

Komentáře jsou vypnuty.