4. třída novinky4. třída rozvrh 4. třída fotogalerie 

Exkurze 4. třídy na městském úřadě
 
 
ŠMOULÍ VESNIČKA 
 
Máme rádi Šmouly. Rozhodli jsme se, že uděláme radost mladším kamarádům z naší školy a společně ve skupinkách jsme vyrobili šmoulí vesničku. 
 

 

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2022

Již brzy, v pátek 4. února 2022, budou zahájeny Zimní olympijské hry v Pekingu. My jsme se na ně připravovali malováním obrázků sportovců v zimních sportech. Snad přivezou naši sportovci hodně medailí. 

 

ZIMNÍ KRAJINA 

Dlouho jsme se nemohli dočkat sněhu, proto jsme si zkusili zimní krajinu namalovat. Bavila nás technika zhušťování a zřeďování čar. Snad nám sníh vydrží dlouho na naše zimní radovánky. 

 

OSLAVA VÁNOC  2021

Před Vánoci se všechny děti těší na dárečky a zimní radovánky. My každý rok myslíme i na zvířátka. Nesli jsme do krmelce štědrovečerní nadílku a zazpívali přírodě vánoční koledy. Letošní vycházka byla nádherná jako v zimním království.

PŘEJEME VŠEM PŘÍJEMNOU POHODU A ŠŤASTNÉ VYKROČENÍ DO NOVÉHO ROKU!

Žáci IV. třídy ZŠ Hranice

 

TŘÍDNÍ KOLO IV. TŘÍDY V PŘEHAZOVANÉ

 V měsíci listopadu jsme při hodinách Tělesné výchovy trénovali přehazovanou. Z počátku jsme nedokázali přehodit míč přes síť, ale postupně jsme se zlepšovali a věříme, že bychom porazili nějaký team složený ze starších hráčů. Školní kolo se ale nekonalo, a tak jsme se rozhodli sehrát třídní kolo.

 Vítězi našeho turnaje se stali Tereza Mojcherová, Aneta Vomáčková, Jakub Skamene, Tomáš Bílý, Dušan Gažik, Eda Berkovec a Eliáš Dospíšil. Na druhém místě skončili Elen Vláčilová, Sára Arwayová, Václav Kocourek, Jakub Brožek, Viktoria Fišerová a Luboš Braun.

 

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Ve čtvrtek 23. září 2021 žáci 4. třídy volili členy do Žákovského parlamentu Základní školy v Hranicích.

Z pěti kandidátů vyhráli volby Eda Berkovec s počtem hlasů 10 a Jan Macoun s počtem hlasů 8.

Zvoleným zástupcům naší třídy blahopřejeme a věříme, že budou naši třídu zdárně reprezentovat.

 
 
Ukliďme Česko
 
Výzkum s odpadky
Žáci 4. třídy se pustili do výzkumu, jak dlouho trvá, než se odpadky v přírodě rozloží. Vyrazili tedy v hodině přírodovědy na školní pozemek založit Hřbitov odpadků. Tam pohřbili ohryzky, slupky od banánu, lahve, plechovky, roušky, kapesníčky..  Nebožtíky vynesli v obřadním průvodu na školní záhon, kde k nim zapíchli křížek a zapálili svíčku.  Na konci školního roku nás čeká vyhrabání mrtvolek z hlíny. Jak to asi bude vypadat po roce?
   Možná také zapálíme svíčku – tentokrát za ty, po kterých v přírodě zůstávají odpadky.. aby se začali chovat odpovědně.

 

Čtvrťáci v knihovně

15. září strávili čtvrťáci hodinu přírodovědy v knihovně. Učili se vyhledávat v atlasech, určovali přírodniny a vyhledávali informace o jedlých a jedovatých houbách. 


Komentáře jsou vypnuty.