4. třída novinky4. třída rozvrh 4. třída fotogalerie 

1.9.      začátek školního roku 8.00 – 8.45 hod

2.9.      třídnické práce –1.st. – 4 hodiny 

                                     2.st. – 4 hodiny 

23.9.     Cesta za pokladem

Dne 23. 9. se naše třída vydala hledat poklad do krás pastvinské přírody. Cestou jsme plnili různé záludné úkoly a luštili křížovky, které jsme potřebovali k nalezení již zmíněného pokladu. Poznali jsme na vlastní kůži rčení, že nejkrásnější příroda je tam, kam člověk ještě nevstoupil. I rodilí hraničtí mnohdy netuší, jaké krásy se jim za humny skrývají. Příroda bez odpadků, drobní bezobratlí živočichové a krásní skokani, které jsme potkali cestou, dětem, udělali opravdu velkou radost. Viděli jsme také dravou larvu vážky, kterou se jen tak v přírodě nepodaří zahlédnout. Díky paní Smrtové, která je z agentury Ochrany přírody a krajiny ČR a která nás provázela, jsme měli možnost blíže se seznámit s životním cyklem chráněné perlorodky říční. Jak těžký život takový malý živočich má, si jen člověk dokáže těžko představit.

A jaký byl poklad?? Drobné dárky z oblasti ochrany přírody. Děti si uvědomily, že aktivní ochrana přírody je mnohem důležitější, než materiální dárky.

Kateřina Křížová, třídní učitelka

fotogalerie

 

Vánoční manufaktura

Naše třída se rozhodla, že se zapojí do výzvy města a vyrobí několik ozdob na vánoční strom, který stojí na náměstí v našem městě. Žáci si donesli materiál a společnými silami vyrobili spoustu krásných ozdob. Opravdu to u nás ve třídě chvílemi vypadalo jako v Ježíškově dílně. Zda je město opravdu pověsí, uvidíte sami. My sami jsme moc zvědaví, jak se budou ozdoby líbit.

Kateřina Křížová

tř. učitelka

fotogalerie

 

Ve škole je přece krásně

 

Zmatené plechovky

 


Komentáře jsou vypnuty.