4. třída novinky4. třída rozvrh 4. třída fotogalerie 

1.9.      začátek školního roku 8.00 – 8.45 hod

2.9.      třídnické práce –1.st. – 4 hodiny 

                                     2.st. – 4 hodiny 

23.9.     Cesta za pokladem

Dne 23. 9. se naše třída vydala hledat poklad do krás pastvinské přírody. Cestou jsme plnili různé záludné úkoly a luštili křížovky, které jsme potřebovali k nalezení již zmíněného pokladu. Poznali jsme na vlastní kůži rčení, že nejkrásnější příroda je tam, kam člověk ještě nevstoupil. I rodilí hraničtí mnohdy netuší, jaké krásy se jim za humny skrývají. Příroda bez odpadků, drobní bezobratlí živočichové a krásní skokani, které jsme potkali cestou, dětem, udělali opravdu velkou radost. Viděli jsme také dravou larvu vážky, kterou se jen tak v přírodě nepodaří zahlédnout. Díky paní Smrtové, která je z agentury Ochrany přírody a krajiny ČR a která nás provázela, jsme měli možnost blíže se seznámit s životním cyklem chráněné perlorodky říční. Jak těžký život takový malý živočich má, si jen člověk dokáže těžko představit.

A jaký byl poklad?? Drobné dárky z oblasti ochrany přírody. Děti si uvědomily, že aktivní ochrana přírody je mnohem důležitější, než materiální dárky.

Kateřina Křížová, třídní učitelka

fotogalerie

 

Vánoční manufaktura

Naše třída se rozhodla, že se zapojí do výzvy města a vyrobí několik ozdob na vánoční strom, který stojí na náměstí v našem městě. Žáci si donesli materiál a společnými silami vyrobili spoustu krásných ozdob. Opravdu to u nás ve třídě chvílemi vypadalo jako v Ježíškově dílně. Zda je město opravdu pověsí, uvidíte sami. My sami jsme moc zvědaví, jak se budou ozdoby líbit.

Kateřina Křížová

tř. učitelka

fotogalerie

 

Ve škole je přece krásně

 

Zmatené plechovky

 

Výroba pískovce

K tématu Horniny a nerosty, které jsme probírali ve vlastivědě, jsme se rozhodli vyzkoušet takový pokus o výrobu vlastního pískovce. Potřebovali jsme pouze sádru, vodu a písek. Někdo použil také mušle jako pozůstatky pravěkých živočichů. Někdo toto celé zkombinoval a vytvořil do sádrového odlitku také stopy pravěkých živočichů, nebo otisk stopy dinosaura. Velmi nás tento pokus bavil. Není větší pochvala pro učitele, než když mu žáci řeknou „To je super, to nás bavilo, paní učitelko!“

                                                                                                   Kateřina Křížová (tř. uč.)

 

 

Den Země ve čtvrté třídě v ZŠ Hranice

V úterý 2. 6. 2021 jsme vyrazili sbírat odpadky v našem krásném městě. Samozřejmě víme, že Den Země je už v dubnu, ale distanční výuka a také počasí nám dovolily vyrazit až nyní. Jako lokalitu na vyčištění jsme si vybrali oblast za nádražím a okolo čističky odpadních vod. Smutným faktem bylo zjištění, že nutíme žít živočichy mezi odpadky, které „My Lidé“, vyrobíme, „My Lidé“ spotřebujeme a „My Lidé“ vyhodíme do lesa, na louky a na  opuštěná místa, o kterých si myslíme, že tam nikdo nežije. Kde se uprostřed lesa vezme kuchyňské lino, kus koberce či staré pneumatiky nejen od osobních automobilů, nebo dokonce kapota od auta? To je bohužel jasné – od lhostejných lidí. Přitom příroda je obdivuhodná a krásná, dokáže probudit život i mezi těmi odpadky. Je ale smutné, že již děti ve školce se učí třídit odpad, ale kdejaký dospělý to neumí. Když už lino, pneumatiky či jiný odpad naložíte do auta, tak ho rovnou odvezte na místo pro to určené, ať ho po vás nikdo nemusí uklízet!    

                                                                                                               Žáci 4. třídy ZŠ Hranice

                                                                                             

Děti se učí vzorem a nápodobou. Buďme jim, prosím, dobrými vzory!

                                                                                                            Kateřina Křížová, učitelka

 


Komentáře jsou vypnuty.