5. třída novinky5. třída rozvrh 5. třída fotogalerie

ZÁCHRANA LIDSKÉHO ŽIVOTA 

V úterý 25. října jsme se ráno sešli v naší třídě, abychom si zopakovali, jak se máme zachovat v případě ohrožení za běžných rizik a mimořádných událostí. Povídali jsme si o nebezpečných situacích, shlédli videa, abychom věděli, jak se máme v těchto situacích zachovat. Ve skupinách jsme se domluvili, jaké modelové situace si připravíme a vyrazili jsme do přírody.

V terénu jsme spolužákům předvedli, jak bychom se zachovali, kdybychom našli zraněného kamaráda na chodníku, který si zlomil a rozřízl nohu, kdybychom potkali starého pána, kterému se zastavilo srdce, jak bychom přivolali pomoc slečně, která spadla na skatu a nakonec jsme viděli ukázku zadržení lupiče, který přepadl kolemjdoucího a chtěl ho okrást.

Věříme, že dnešní modelové situace nikdy v našem životě nezažijeme a pokud ano, budeme se umět správně zachovat, abychom zachránili lidský život.

Žáci V. třídy Základní školy v Hranicích

 

 
PÁŤÁCI NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI
Sluníčko nás ráno vytáhlo z postele. Bylo 29.9.2022 a my jsme se všichni těšili na výuku ve Sluníčku v Aši. Připravujeme se totiž na získání průkazu cyklisty. 
V učebně jsme si zopakovali teorii – dopravní předpisy, chování cyklisty a chodce v dopravním provozu, první pomoc.
Na dopravním hřišti jsme si zkontrolovali vybavení kola, seznámili jsme se s pravidly jízdy na semaforech a kruhových objezdech. Procvičili jsme si jízdu na kole v dopravním provozu. Někteří z nás jízdu zvládali bez problémů, někteří budou muset ještě trénovat, aby průkaz získali.
Žáci V. třídy ZŠ Hranice

Komentáře jsou vypnuty.